Małymi Krokami do Wielkich Zmian czyli jak skutecznie przeciwdziałać długotrwałym skutkom przemocy w domu i w rodzinie

Małymi Krokami do Wielkich Zmian czyli jak skutecznie przeciwdziałać długotrwałym skutkom przemocy w domu i w rodzinie

W grudniu 2021 zaczęliśmy realizacje trzyletniego programu dla kobiet po doświadczeniach przemocy. Przez kolejne lata będziemy zapraszać mieszkanki m.st. Warszawy, kobiety doznające przemocy kiedyś ze strony najbliższych.

Ofertę specjalistycznej indywidualnej i grupowej pomocy przygotowaliśmy myśląc szczególnie o czterech grupach Kobiet:

Zapraszamy Kobiety doświadczające przemocy latami, które do tej pory nie odważyły się zgłosić po pomoc. Jesteśmy dostępni dla Kobiet, które czegoś chcą…, a może bardziej czegoś już nie chcą i z czymś nie dają rady, a boją się zrobić krok w kierunku zmiany. Zapraszamy bo warto zatrzymać eskalację skutków doświadczeń przemocowych w swoim życiu.

Zapraszamy samotne kobiety/matkami, które doświadczyły przemocy w rodzinach pochodzenia lub żyły w opresyjnych, ale już zakończonych związkach, a którym nie udaje się zbudować nowej satysfakcjonującej relacji lub szczęśliwego domu, mimo, że tego chcą i o to się starają.

Zapraszamy kobiety, które mimo trudnej przeszłości budują coś nowego, ale nie czują się pewnie i potrzebują wsparcia.

Zapraszamy też Matki często samotne, po bardzo trudnych związkach, które czują się ofiarami przemocy ze strony dorastających lub „prawie dorosłych” dzieci, nie radzą sobie z własną agresją i bezradnością, bo w swoich rodzinach pochodzenia i/lub w związkach były ofiarami przemocy

Przed nami wiele miesięcy intensywnej pracy w programie.

Zapraszamy Panie, którym nie jest wygodnie w życiu…
Zapraszamy Panie, które nie wiedzą  jak pokonać koszmary te z wczoraj i te z dzisiaj…
Zapraszamy wszystkie Kobiety, które szukając pomocy robią kilka kroków do przodu i kilka do tyłu…
Zapraszamy Kobiety zagubione we własnym niepokoju i lęku, wtedy kiedy nie wiedzą od czego zacząć i jak poradzić sobie z tym wszystkim „co mają na głowie”.

 Pierwszy krok to spotkanie indywidualne

INDYWIDUALNA POMOC PSYCHOLOGICZNA
Celem spotkań indywidualnych jest pomoc w nazwaniu tego co działa i co nie działa, szukanie źródeł problemu i nazwanie związków przyczynowo-skutkowych, a w końcu budowanie strategii działania w obszarze, który do nas należy i od nas zależy i na który mamy wpływ.

Potem jest szansa na kolejny krok w grupie, co ma duży sens. Grup w tym programie mamy CZTERY i trzy z nich zaczynają się w każdym roku WIOSNĄ. NABÓR JUŻ TRWA…..

GRUPA DLA KOBIET PO DOŚWIADCZENIACH PRZEMOCY (nabór w 2022 już zakończony zapraszamy 2023)
Kobietom, które chcą oswoić zmory przeszłości, przerwać codzienny horror i lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach w przyszłości proponujemy spotkania z samą sobą i z innymi kobietami. Razem będziemy szukać odpowiedzi na pytania, które często wracają i są źródłem lęków i niepokojów ograniczających nas szczególnie wtedy, gdy chcemy sięgnąć po coś ważnego.

 GRUPA DLA SAMOTNYCH MATEK (w 2022 zaczynamy pod koniec kwietnia)
Matkom, które są same mimo, że marzą o „udanym” byciu razem proponujemy spotkania grupowe o tym jak mądrze być osobno, żeby bezpiecznie być razem.

GRUPA DLA KOBIET KTÓRE COŚ ZACZYNAJĄ (w 2022 zaczynamy w kwietniu)
Kobietom po trudnych związkach, które budują już coś nowego, ale lęk blokuje je i czują, że nie radzą sobie z niepewnością proponujemy cykl spotkań weekendowych o tym co warto wiedzieć o sobie, o nim zanim będziemy na długo razem

 GRUPA DLA MATEK W SPRAWIE BARDZO TRUDNEGO RODZICIELSTWA (w 2022 zaczynamy od września)
Matkom, po doświadczeniach przemocy, po trudnych związkach i/lub latach życia w opresji, które samotnie w zmagają się  z pokonywaniem narastających problemów w relacji z dzieckiem przekraczającym granice zdrowego rozsądku proponujemy grupę „Przemoc” dzieci wobec dorosłych. Razem będziemy szukać odpowiedzi na pytania nurtujące w sytuacjach, kiedy dziecko przekracza granice bepieczeństwa, a rodzice doświadczają bezradności. Dajemy szansę odkrywania źródeł siły w sytuacjach, które wymknęły się spod rodzicielskiej kontroli.

OFERTA TYLKO DLA MIESZKANEK WARSZAWY
Czekamy na zgłoszenia!
Udział w zajęciach jest nieodpłatny!

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty KOBIETY, KTÓRE W SWOJEJ RODZINIE ROZPOZNAJĄ PROBLEM PRZEMOCY I CIĄGLE MIERZĄ SIĘ ZE SKUTKAMI NAWET JAK BYŁO TO JUŻ DAWNO…..

Zadzwoń i umów się na spotkanie.

😊 Realizacja zadania jest finansowana przez m.st. Warszawa

Komunikaty C.E.L. Warto zajrzeć
Skip to content